کتیا چیست

پاسخ به پرسش کتیا چیست

در جواب سوال کتیا چیست بایستی گفت که امروزه نرم افزار های مختلفی برای مدل سازی ، تحلیل و بهینه سازی فرآیند ساخت در ایران و جهان وجود دارد . نرم افزار کتیا از جمله اولین و قوی ترین نرم افزارهای CAD طراحی به کمک کامپیوتر ، CAE مهندسی به کمک کامپیوتر ، CAM ساخت به کمک کامپیوتر است که شرکت های بزرگ هواپیماسازی ، خودروسازی ، صنایع نفت و گاز ، کارخانجات بزرگ و کوچک در سطح ایران و جهان از آن به عنوان مرجع و پایه طراحی استفاده می کنند . برای داشتن دانش بیشتر در این زمینه به صفحات نرم افزار کتیا و کتیا یا سالید ورک مراجعه کنید که توضیحات تکمیلی در آن قرار دارد .

در لینک روبرو مقایسه ای بین CAD/CAM/CAE softwares صورت گرفته است . http://cadcamfunda.com/cadcam_softwares

همانگونه که ملاحظه می فرمایید ، کتیا هر سه قابلیت گفته شده را در حد عالی دارد . CATIA , Pro Engineer , SIEMENS NX , VISI CAD نرم افزارهای پیشتاز در طراحی ، مهندسی و ساخت در سطح جهان هستند که نسخه کرک شده آن در ایران به راحتی در اختیار کاربران قرار دارد ، عمده کارایی ANSYS تحلیل می باشد.قابلیت CAM در نرم افزارهای Solid works , Inventor , Solid edge بسیار ضعیف تر از چهار مورد ذکر شده می باشد.

در ادامه پاسخ به سوال کتیا چیست این را می توان گفت که بزرگترین تمایز آن نسبت به سایر نرم افزارها طراحی سطوح می باشد که در این زمینه گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده است و همانطور که می دانیم طراحی سطوح جایگاه ویژه ای در میان طراحان مکانیزم ها و قطعات پیچیده دارد ، از بدنه ی هواپیما و خودرو گرفته تا شکل هایی با سطوح منحنی شکل سه بعدی در صنعت را به راحتی می توان با کتیا مدل کرد ، از دیگر ویژگی های Catia انجام پروژه های مهندسی معکوس با آن است که تمامی دوره های کاربردی این نرم افزار در دپانا آموزش داده می شود.

کتیا چیست

وب سایت اصلی ما ⇐ www.apanus.com ⇐ مجموعه کامل فیلم های آموزش کتیا

نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *