طراحی قطعات خودرو با کتیا

طراحی قطعات خودرو با کتیا

همانطور که می دانید صنعت خودرو سازی بزرگترین صنعت جهان است که نرم افزارهای متعددی مخصوص مدلینگ قطعات و مکانیزم های آن در سطح دنیا عرضه شده است ، طراحی قطعات خودرو با کتیا در کشور ما با خرید این نرم افزار توسط دو خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو و سایپا) شروع شد و هم اکنون بسیاری از قطعه سازان خرد و بزرگ در ایران از کتیا به عنوان نرم افزار مرجع استفاده می کنند ، این روزها با استفاده از محیط های مهندسی معکوس کتیا بسیاری از قطعات این صنعت در کشور خودمان تولید می شود. در تصویر زیر مجموعه کامل موتور هشت سیلندر مدل شده است .

طراحی قطعات خودرو با کتیا - موتور هشت سیلندر

پروژه موجود در تصویر زیر انرژی تلف شده در سیستم تعلیق خودرو را بازیابی می کند ، بدین صورت که توسط یک مکانیزم چرخ دنده ای rock and pinion حرکت رفت و برگشتی مجموعه تعلیق به حرکت دورانی تبدیل و این حرکت دوانی به تولید الکتریسیته منجر می شود ، این مکانیزم در نرم افزار کتیا مدل شده و در محیط structure analysis مورد تحلیل قرار گرفته است تا بتواند وزن و نیروهای اعمالی را تحمل نماید .

طراحی قطعات خودرو با کتیا - مکانیزم

از جمله قطعات پیچیده مدل سازی میل لنگ می باشد که در تصویر زیر نمونه ای از آن توسط نرم افزار کتیا طراحی شده است

طراحی میل لنگ توسط نرم افزار کتیا

برای مشاهده مابقی قطعات مانند مدل سازی پره های توربین با نرم افزار CATIA و نیز طراحی شاسی اتومبیل با CATIA بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

 

نظرات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *